JÁCHYMOV
Informace o středisku
Křesťanské středisko pro kursy a rekreace v Jáchymově má celkem 27 lůžek s celoročním využitím. V objektu jsou dva dvoulůžkové, dva čtyřlůžkové a tři pětilůžkové pokoje. Celkovou kapacitu střediska lze zvýšit přistýlkami (např. při pobytu skupiny mládeže nebo dětí).
Objekt má plně vybavenou kuchyni, kde je možné samostatné vaření. Sociální zařízení a sprchy jsou společné. Objekt má klubovnu, pro různé programy lze využívat také kostel, který je součástí střediska (vše je pod jednou střechou). Vstupní místnost před kostelem je upravena jako pamětní síň Johanna Mathesia.
Jak se k nám dostanete?
Pokud k nám pojedete autem od Ostrova, projedete Jáchymovem směrem na Boží Dar nahoru až ke katolickému kostelu. Kousek před ním po levé straně uvidíte radnici a za ní bývalou mincovnu s muzeem. Mincovní ulice začíná mezi radnicí a mincovnou (je to úzká ulička). Pokud k nám pojedete od Božího Daru, přijedete z druhé strany, u katolického kostela zabočíte doprava do Mincovní ulice. Sborový dům je na konci Mincovní ulice vlevo. V sousedství objektu je parkoviště pro několik aut.
Pokud se k nám vydáte pěšky z centra Jáchymova, půjdete do kopce směrem na ke katolickému kostelu. Asi v polovině kopce uvidíte sborový dům na stráni po levé ruce. Po levé straně silnice stojí kaplička a vozovka se zde rozděluje do dvou pruhů s pásem zeleně uprostřed. Před kapličkou zahnete z Hornického náměstí doleva do Hornické ulice (probíhá rovnoběžně s hlavní ulicí). Po cca 70 metrech se průchodem mezi zahradami se dostanete až ke kostelu. V zimním období doporučujeme dojít nebo dojet autobusem k radnici a pokračovat Mincovní ulicí, protože průchod mezi zahradami je někdy obtížně schůdný kvůli náledí.
Českobratrská církev evangelická - Farní sbor v Nejdku